Všechny kategorie > Závody > MČR 2009 Blansko > Blansko - K13-K15
Celkem příspěvků: 2 - Stránek (1): [1]
Autor: Bohous
Vloženo: 22. zář. 2009 - 09:39
Předmět: re: Blansko - K13-K15
13 - udělal jsem úplně stejnou chybu a doufám, že jsem se úplně stejně poučil
15 - myslím, že měřím vzdálenosem přesně, ale chtělo to ještě pro kontrolu odhadnout polovu od stromu a ohybu potoka nebo nějaký ten azimut, sice by to trvalo, ale zase to mohlo být dobře...
Autor: LiborForst
Vloženo: 22. zář. 2009 - 01:33
Předmět: Blansko - K13-K15
Třináctka mě vypekla, ale zase jsem se poučil. Místo, které bych já označil za "ohyb" bylo určitě víc na J (stál jsem po závodě v tom potoce na tom správném místě :-). Odpovídala tomu podle mého i linie jižní větve potoka (údajný správný lampion byl dle mého napravo mimo ni). V bodě ohybu stál pouze lampion A, ale mimo potok. Podle mě jasné Z. Nicméně, ohyb není bodový, ale lineární objekt! Tak pro příště...

Čtrnáctka se moc nepovedla. Dělat "mezi" vývraty je IMHO velmi problematické - např.: je součástí vývratu i kus kmene? Ale hlavně linie, ve které byly tři lampiony (včetně údajně správného), vůbec nespojovala horní a dolní vývrat. Většina lidí tedy volila negativně: ty tři to nejsou, o zbylém B to nevím jistě, ale Z by bylo příliš troufalé. Nevím, co se tady přesně nepovedlo, kontrola byla zrušena.

Patnáctka už se naopak zase docela povedla. Na rozdíl od desítky tady asi kombinace vzdáleností od mostku nebo stromu (ač ten úplně neseděl) a azimutů (např. od skály za cestou) většinu lidí dovedla ke správnému B.
Celkem příspěvků: 2 - Stránek (1): [1]