Všechny kategorie > Závody > Závody 2010 > Maletín 2010
Celkem příspěvků: 6 - Stránek (1): [1]
Autor: LenkaForstova
Vloženo: 18. dub. 2010 - 08:56
Předmět: re: re: E1, E6 -8, A1-4 komentáře
E1= v prodlouzeni zdi baraku za sebou, jedna ze dvou kontrol, ktere mi pripadaly lehke
A2=E8 - ja jsem kameny nevidela, myslela jsem si, ze vidim vyvrat, byl hodne daleko a proto jsem dala C (spatne), pripadalo mi to dokonce i na Z. Asi to nebyl on, zrovna byly nejhustsi kroupy.
A3=E7 - kontrola mela byt v prodlouzeni hustniku, coz mi sedelo na B (spatne). Hustnik byla za hranou a nebylo tam moc videt. Zkousela jsem to i buzolit podle domu za sebou, ale to mi moc neslo. Cestu jsem nevidela.
A4=E6 - urcila jsem si stromy, urcila jsem si smer mezi rohem plotu za sebou a stromem nejbliz ke kameni, zbyly mi dva kandidati a mezi nimi jsem rozhodovala podle tvaru vrstevnice, ale moc jsem tam nevidela, tak to bylo trochu i na pocit
Autor: LenkaForstova
Vloženo: 18. dub. 2010 - 08:48
Předmět: re: re: E1, E6 -8, A1-4 komentáře
A2=E8 - ja jsem kameny nevidela, myslela jsem si, ze vidim vyvrat, byl hodne daleko a proto jsem dala C (spatne), pripadalo mi to dokonce i na Z. Asi to nebyl on, zrovna byly nejhustsi kroupy.
A3=E7 - kontrola mela byt v prodlouzeni hustniku, coz mi sedelo na B (spatne). Hustnik byla za hranou a nebylo tam moc videt. Zkousela jsem to i buzolit podle domu za sebou, ale to mi moc neslo. Cestu jsem nevidela.
A4=E6 - urcila jsem si stromy, urcila jsem si smer mezi rohem plotu za sebou a stromem nejbliz ke kameni, zbyly mi dva kandidati a mezi nimi jsem rozhodovala podle tvaru vrstevnice, ale moc jsem tam nevidela, tak to bylo trochu i na pocit
Autor: LenkaForstova
Vloženo: 18. dub. 2010 - 08:06
Předmět: re: E1, E6 -8, A1-4 komentáře
Me by zajimalo, zda Tomas (mozna i Jana) nerazil omylem trojku do ctyrky a obracene.
Autor: Bohous
Vloženo: 16. dub. 2010 - 10:58
Předmět: re: E1, E6 -8, A1-4 komentáře
Postupně budu dávat komentáře tak, jak budou přibývat v sekci Zkuste si.
____
A1 - moje největší chyba celého závodu, použil jsem vzdálenosti k okolním objektům, které jsem navíc asi špatně odhadl nebo naměřil (stydím se)
A2 - bral jsem ten větší ze dvou kamenů, navíc jsem zkoušel busolovat a odhadovat vzdálenost od vývratu, ale opět vedle
A3 - jen jsem tápal. Nakonec jsem si vyrobil pocit, že B i C jsou na cestě, ale C už příliš na louce za hranicí lesa
A4 - v tom počasí jsem viděl jen dosti rozmazaně - A i B mi připadaly blízko toho rohu lesa a daleko od studny a už podruhé jsem zkazil odhad vzdálenosti. Bohužel ani jsem si nebyl jistý, které jsou ty výrazné stromy, ani podrost a paseka, natož abych spatřil kámen.
Jak vidno, tenhle začátek mi moc nevyšel.
Autor: pavela
Vloženo: 16. dub. 2010 - 10:45
Předmět: E1, E6 -8, A1-4 komentáře
E1A1 shluk pěti lampionů každá z kategorií měla ale jiný zákres.
Pro A bylo asi jediným problémem rozhodnout, že nakácené větve ležící na zemi jsou v mapě jako podrost (lampion E) a bílá skvrna v mapě jsou až vysoké stromy (správní řešení D). Jen tři chyby svědčí o tom, že to nebyl až tak obtížný úkol.
U E jsem se snažil hned na začátku se pokusit o lampion na několika spojnicích. Dalo to dost práce, ale dle výsledků jste to asi moc neocenili, 100% správných odpovědí, zřejmě byl problém snadný.

A2 E8 kámen na kraji lesa,
dokonce byl viditelný z rozhodovacího stanoviště. Jednoznačně na lampion měla ukazovat linie prodlouženého živého plotu kousek od stanoviště.. Ale asi to bylo dost obtížné, v A byla totiž jen jedna správná odpověď, v E 3.

A3 E7 konec cesty
vodítkem k řešení bylo to, že jediný z lampionů měl na pozadí vysoký les, za ostatními už prosvěcovala zarostlá paseka. Rozhodovací stanoviště se dalo lehce určit podle opěrné zídky směrem do louky. Přesto byly v každé kategorii správné jen dvě odpovědi.

A4 E6 kámen – na vzdálenost 100m. Myslel jsem si, že to bude hodně obtížná kontrola, protože kámen na u dálku nebyl moc vidět. Klíčem k řešení měly být záměrné linie na studnu, další na výrazný strom a vlevo od ní správná kontrola v těsném sousedství výrazného stromu. Celkem 5 správných odpovědí mi dává za pravdu, že to asi nebylo jednoduché.

Autor: Bohous
Vloženo: 12. dub. 2010 - 11:58
Předmět: Maletín 2010
Prosím všechny zvědavé - ještě chvíli vydržte. Už zpracováváme fotky kontrol, komentáře i výsledky.
Celkem příspěvků: 6 - Stránek (1): [1]