Celkem příspěvků: 4 - Stránek (1): [1]
Autor: DOB7801
Vloženo: 12. čec. 2011 - 04:58
Předmět: re: Advanta
Ahoj, dik za nazory i zpusoby reseni. S vetsinou jste si poradili na jednicku, takze jen dodam k dokresleni par zakulisnich informaci:
- Mapa byla primarne pro 1:10000 a foot-O = nebylo treba ultrapresne mapovani. Ze ji pouziju na Trail jsem pri mapovani nejak nedomyslel, takze vysledek je takovy, jaky je. Vetsina "nepresnosti" je i tak dana tim, ze v desitce se mi nektere znacky prekryvaly a bylo treba je kvuli citelnosti a ISOM klici odsadit, posunout, proste "zanest chybu". Zvetseni do petky a zmenseni znacek pak tyto chyby jasne ukazalo. Par veci jsem jeste pred zavodem upravil, no na vsechno jsem moc casu uz nemel. Premyslel jsem pak i nad tim nechat mapu v desitce a proste to jen zvetsit. Nakonec jsem pouzil reseni prekopat to do ISSOMu (kvuli cestam) a lepsimu vykresleni terenu (E 2.5m namisto 5m) s rizikem, ze to nekde muze trochu "ujet"
- K6 smula, nevsimnul jsem si po kontrole roznostu, ze maji byt jen tri. A pritom to byla takova pekna finta.
- K10 visela na strome jednak kvuli problematickemu zapichavani, a pak kvuli tomu, ze kvuli bujne vegetaci nebyla v zapichnutem stavu pro vozickare temer videt.
- K16 Kdybych tu kontrolu mel pri zavode ja, asi bych to tak neresil, no je to dalsi stavitelska zkusenost.
Autor: jana6151
Vloženo: 08. čec. 2011 - 08:27
Předmět: re: Advanta
janafi napsal:
K18 V tom mam hokej doted. V zaplave lampionu se mi teda nepovedlo trefit spravny lampion mezi spravnyma kupama.

Jana namitala, ze B nebylo na spojnici nejblizsich bodu, tedy PAT kupek, a Lesta to priznal. I mne pripadalo, ze by to mohlo byt o malinko bliz k ceste, ale rozdil mi pripadal zanedbatelnej.

MOJE BLBOST, ZAČÍT SI NA 18. KONTROLE NA CENTIMETROVOU PŘESNOST JE KRAVINA :-))
Autor: LiborForst
Vloženo: 07. čec. 2011 - 03:54
Předmět: re: Advanta
janafi napsal:
Tak doufám, že nebude vadit, když Advantu začnu já.

Urcite ne, at uz konecne nevypadame jako nejvetsi stouraci my... :-)

janafi napsal:
T1 - pocitaly se stromy. Ja pocitala odshora, vyslo mi to na B, melo to byt A. Odspodu to pry vychazelo jasne (odshora pry problem s koncem plotu), to me ale vubec nenapadlo...

Naprosty souhlas. Me to napadlo, ale pozde. :-)

janafi napsal:
T2 a 3 mi prisly uplne jasne a jednoduche.

Skoro az moc. Casy jako tri ctyri sekundy uz moc ovlivnuji chyby mereni anebo ztraty casu spatnym otocenim mapy... Otazkou je, zda to slo nejak zkomplikovat - mozna je otocit...

janafi napsal:
K1 byla podle me na odmereni vzdalenosti od prodlouzeni budovy taboriste (kolmo na plot).

Zajimalo by me, kolik to bylo v OCADu. Mne vyslo 7,5m, ale lampion byl jen 6m...

janafi napsal:
K2 klasika na ktery me dostane pokazdy nekdo. myslela jsem si, ze koukam na "kolecko" - tedy srazek a ono houby. Lampiony byly napichany uplne nekde jinde.

Moc hezka kontrola.

janafi napsal:
K3 Ta mi prisla vcelku jednoducha, A bylo moc daleko od hustniku vpravo, C zase moc blizko, smerove mi to taky vychazelo na B. Nejaka vedectejsi metoda jak se dopracovat vysledku?

Proc? Tohle uplne stacilo. Ja jsem se jeste od zacatku lesa podival, ze opravdu vidim neco jako ryhu.
Jedine, co byl totalni pruser, bylo to, ze jsem si chtel od ctyrky zkontrolovat, zda ten lampion neni sice ve spravne ryze, ale jeste nekde pred koncem ryhy, a zmeril jsem si azimut. Nesedel o DESET stupnu! Tohle bych cekal treba na mnou upravovane mape, ale od mapare Lesti jsem to fak necekal. Nakonec jsem se ukecal, ze neco jako konec ty rejhy vidim, ale jist jsem si vubec nebyl. Skoda te nepresnosti...

janafi napsal:
K5 lampion byl podle me moc blizko cesty, sice u jamy, ale podle me u ty blby. zkousela jsem to potom namerit pres zamernou linii konec srazku-bunkr-(lampion) a ta mi vychazela jinam nez lampion stal, dala jsem Z.

Mas muj obdiv, ja jsem si zdetekoval vsechny jamy, lampion stal na jih od te spravne, ale ze byl o dva metry od ni, to jsem fak nevidel. Pravda je, ze jsem, blbec, v te chvili jeste nemel brejle, ale stejne bych to asi nevidel.
IMHO to bylo na same hranici resitelnosti. Z prvnich deseti lidi to dali jen tri "amateri" a Boris, jinak nikdo...
S tou zamernou linii mas asi pravdu, ale ony ty jamy, bohuzel, vuci sobe nesedely smerove, takze kdyby byla mapa presnejsi, odchylka tech azimutu by asi byla natolik mala, ze by to Zetko nenapovedelo s dostatecnou jistotou.
Zajimalo by me spravne reseni podle stavitele a taky duvody, ktere k Zetku vedly ostatni, kdoz to vyresili spravne.

janafi napsal:
K6 zrusena.

Jakmile jsem spocital lampiony, byl jsem nastvanej, protoze bylo jasny, ze se bude rusit. Prislo mi to lito - byla to nadherna kontrola, taky je videt, ze z prvnich deseti to davali spise "profici" nez "amateri".

janafi napsal:
K7 podle mapy, lampionu a buzoly mi to vychazelo na C, jen mi prislo, ze C je moc blizko cesticky vpravo a podle mapy by tam melo byt 5 metru.. zvazovala jsem Z, pak jsem ho zavrhla a dala C (jeste ze tak).

Nemluve o vzdalenosti od hlavni cesty. Tam byl rozdil 15m vs. 20m. Navic byl spatne popisek - "SV pata" musi byt jeden bod. Ma-li nos na SV celou hranu, nejde to popsat jako pata, protoze "severovychodni" je cela ta hrana.
Ale z prvnich deseti to vadilo jen IOF Event Adviserovi... ;-)

janafi napsal:
K9 S tou jsem se trapila a doted nevim, jak v terenu poznat, kde je stred te kupy.

Zkusit si v terenu podle velikosti kupy najit, kde probiha ta vrstevka a najit stred. Priznam se, ze mi to vychazelo dokonce jeste trochu dal doprava, ale zkusil jsem si to srovnat podle te druhe, vyssi vrstevky, a to sedelo.

janafi napsal:
K10 tady jsem si byla jista Zkem, podle zelenyho porostu mi to vychazelo na B, ale usoudila jsem, ze srazek (odkloneny od cesty) neni videt a je v urovni A a C, ktere sice jsou na nem, ale v jinych castech. Navic mi prislo, ze B neni ani zapichnute v zemi, takze asi mimo srazek a tudiz jasne Z. B nebylo zapichnute v zemi, protoze tam zapichnout pry proste neslo (kamenity podlozi) a tak to Tomas hodil na vetev. B bylo spravne... Nevim, mozna jsem mela odhadnout vzdalenost lampionu A-C, ze jsou moc blizko cesty a tak se dostat k informaci, ze na srazku vubec nejsou, ale me ty odhady moc nejdou.

Naprosty souhlas se vsim. Taky jsem odvodil, ze B ma spravnou (podelnou) polohu, a k Zetku me dovedla uvaha, ze lampion visi na strome proto, ze stoji az pod hrazkou a nebyl by videt. Kdyby lampion aspon visel ve spravne vysce, ani bych proti te kontrole nemukl. Byla sice velmi tezka, ale odhadem vzdalenosti se to melo vyresit. Takhle se mi trochu nelibila. Tim nerikam, ze kdyby ten lampion byl niz, ze bych to dal spravne, ale byla by to jen a jen moje blbost. Fakt, ze lampion visel na strome, tu kontrolu dela ponekud neferovou. Opet by me hrozne zajimalo, co vedlo takovou spoustu "amateru" ke spravne odpovedi.

janafi napsal:
K12 dala se docela pekne vypozorovat svetlina a zeleny porost v ni, byla krasne videt kupa za svetlinou, stejne jako u K1 jsem ale blbe odhadla vzdalenost mezi kupou (prodlouzeni jejiho vychodniho okraje k ceste) a spravnym lampionem. Rozhodovala jsem se mezi C a D a zvolila jsem blbe D.

Bohuzel tady Lesta sel evidentne proti smernici. Souhlasim s nim, ze o tom, zda mam ci nemam mapovat v lese svetlinu, ma rozhodnout odlisny podrost na zemi (trava), ale smernice jasne uvadi, ze okraj lesa/svetliny je POD OKRAJEM KORUN! Vzpominam si, jak loni v parku v Opocne Lesta mapoval naprosto presne i vetve presahujici cestu, letos se nejak posunul. Bohuzel to ovlivnilo i dalsi kontroly (8, 16...). Podelnou vzdalenosti mi vychazelo B nebo C, ale C bylo u kmene stromu, takze nemohlo byt pod okrajem korun. Proto jsem dal B.

janafi napsal:
K13 severni okraj kupy mi prisel myslim jasny, nejak si to vubec nevybavuju.

Tohle mi nahodou prislo jako velmi pekna finta (rekl bych a la D2C5 na WTOC2009 v Madarsku). Jsem absolutne v soku, jak skvele to vsichni resili. Smekam (pred staviteli i souperi).

janafi napsal:
K14 jsem hodne resila, jestli to neni Z, lampion A mi prisel hodne vzadu, B ale zase relativne dost vepredu. Pak podle vztahu ke kupe a prilehajici svetlince u K13 jsem usoudila na B, ale jista jsem si teda nebyla. Nejaky jiny zpusob dopracovani se vysledku?

Ja jsem se jeste podival v linii te cesty, ktera na konci nepatrne tocila doleva, a prislo mi, ze odsksok lampionu B te zatacce odpovida.

janafi napsal:
K16 hranicni kamen nebylo videt, jsem si to tipovala a blbe (zkousela jsem i cosi ve smyslu odhadu vzdalenosti od toho zarezu do terenu co byl kousek od RS, fakt to zkousimm, ale porad blbe).

IMHO jednoznacne diskutabilni kontrola. Trail je odvetvi orientaku. Ten hranicni kamen by v zadnem jinem odvetvi na mape nebyl, nema tedy co delat ani na trailove mape. Jasne, ze mi to smerove nesedelo (ale pres kupku u cesty to nesedelo jinak nez pres svetlinu u cesty). Nesedelo to ani vzdalenosti od tankoveho zakopu. Ale zase to lyp sedelo vzdalenosti od svetliny (protoze letos Lesta svetliny maluje jinak, nez loni). Nakonec me pri mem kolisani mezi A a B presvedcilo to, ze u A fak nic nevidim, ale u B ano...

janafi napsal:
K17 Prislo mi jako jasny Z, lampion B byl uplne mimo, lampion A byl v lese, mel byt na svetlince.

A smerove dost nesedel. Chytrej chytak bylo to, ze u A byla naka kaluz. Lesta zaridil, aby dva dny prselo a zavodnici si mohli rict, ze to zatopilo tu kamennou jamu... :-)

janafi napsal:
K18 V tom mam hokej doted. V zaplave lampionu se mi teda nepovedlo trefit spravny lampion mezi spravnyma kupama.

Jana namitala, ze B nebylo na spojnici nejblizsich bodu, tedy PAT kupek, a Lesta to priznal. I mne pripadalo, ze by to mohlo byt o malinko bliz k ceste, ale rozdil mi pripadal zanedbatelnej.

janafi napsal:
K19 ta mi prisla relativne jasna. Odpocitat kupy, byl pekne videt srazek vpravo, prvni druha a dal kupa...

Jedinej problem byl najit v mlze ten ctvrtej lampion... :-)

janafi napsal:
K20 to nikdy nevim jak resit a Z me teda napadlo, ale u nosiku si tim nejsem nikdy jista. Zejmena tak uzkyho. Jak se tam rozlisuji jednotlive casti?

Predne - byl spatne popis. Stred kolecka byl na ose nosu, takze nelze pouzit "smerovy" popis, ale pouze "horni cast" nebo "dolni cast". Nicmene bylo asi jasne, co ma Lesta na mysli.
Lampiony byly tak blizko, ze jsem vlastne od zacatku neresil nic jineho, nez proc mam dat Zetko. Lampiony byly na spravnem nosu, byly i na ose. Takze jedine vzdalenost. Od cesty ne, to bylo daleko, zbyva od leveho ci praveho "konce" nosu (tj. tam, kde se ohyba vrstevnice). Doleva videt nebylo, zbyvalo to udolicko napravo, slo jen o to, trefit spravne vysku vrstevnice. Nicmene vsechny lampiony byly dost bezpecne dal.

Jeste tam bylo par dalsich chyb v popisech. Byly to sice malickosti, ale byla to skoda. Nemam to ted v ruce, ale bylo tam neco jako "strana" u jamy a "okraj" u kupky, coz ani jedno nesmi byt. Stavitel nebo oponent by si meli prolitnout Smernici, nez daji prikaz Print... :-) Na druhe strane - byly to jen malickosti a kdyz je takova chyba na trati a ne na casovce, zavodnik si odvodi, co asi chtel stavitel rici. Jde spis o to, ze Lesta s Robertem tomu mohli venovat o deset minut vic casu a mit tam o ctyri chyby min...

Pres vsechny uvedene vyhrady to byl urcite zavod na solidni urovni pro ceskou kotlinu. Chyby v mape v ramci tolerance, zadne chyby v Solutions, stavba kontrol sice obcas na hranici, ale porad slusne dilo. Takze urcite dik poradatelum.
Autor: janafi
Vloženo: 06. čec. 2011 - 10:01
Předmět: Advanta
Tak doufám, že nebude vadit, když Advantu začnu já..

T1 - pocitaly se stromy. Ja pocitala odshora, vyslo mi to na B, melo to byt A. Odspodu to pry vychazelo jasne (odshora pry problem s koncem plotu), to me ale vubec nenapadlo...
T2 a 3 mi prisly uplne jasne a jednoduche

K1 byla podle me na odmereni vzdalenosti od prodlouzeni budovy taboriste (kolmo na plot). Vzdalenosti mi nejdou.
K2 klasika na ktery me dostane pokazdy nekdo. myslela jsem si, ze koukam na "kolecko" - tedy srazek a ono houby. Lampiony byly napichany uplne nekde jinde.
K3 Ta mi prisla vcelku jednoducha, A bylo moc daleko od hustniku vpravo, C zase moc blizko, smerove mi to taky vychazelo na B. Nejaka vedectejsi metoda jak se dopracovat vysledku?
K4 mi prisla celkem jasna
K5 lampion byl podle me moc blizko cesty, sice u jamy, ale podle me u ty blby. zkousela jsem to potom namerit pres zamernou linii konec srazku-bunkr-(lampion) a ta mi vychazela jinam nez lampion stal, dala jsem Z
K6 zrusena
K7 podle mapy, lampionu a buzoly mi to vychazelo na C, jen mi prislo, ze C je moc blizko cesticky vpravo a podle mapy by tam melo byt 5 metru.. zvazovala jsem Z, pak jsem ho zavrhla a dala C (jeste ze tak)
K8 B bylo podle me moc blizko svetliny vpravo od udolicka, A mi prislo tak akorat, jiny voditka jsem nemela a dala jsem na pocit.
K9 S tou jsem se trapila a doted nevim, jak v terenu poznat, kde je stred te kupy. Dala jsem blbe B.
K10 tady jsem si byla jista Zkem, podle zelenyho porostu mi to vychazelo na B, ale usoudila jsem, ze srazek (odkloneny od cesty) neni videt a je v urovni A a C, ktere sice jsou na nem, ale v jinych castech. Navic mi prislo, ze B neni ani zapichnute v zemi, takze asi mimo srazek a tudiz jasne Z. B nebylo zapichnute v zemi, protoze tam zapichnout pry proste neslo (kamenity podlozi) a tak to Tomas hodil na vetev. B bylo spravne... Nevim, mozna jsem mela odhadnout vzdalenost lampionu A-C, ze jsou moc blizko cesty a tak se dostat k informaci, ze na srazku vubec nejsou, ale me ty odhady moc nejdou.
K11 to mi prislo jako naprosto jednoducha kontrola spis na znalost smernice
K12 dala se docela pekne vypozorovat svetlina a zeleny porost v ni, byla krasne videt kupa za svetlinou, stejne jako u K1 jsem ale blbe odhadla vzdalenost mezi kupou (prodlouzeni jejiho vychodniho okraje k ceste) a spravnym lampionem. Rozhodovala jsem se mezi C a D a zvolila jsem blbe D.
K13 severni okraj kupy mi prisel myslim jasny, nejak si to vubec nevybavuju.
K14 jsem hodne resila, jestli to neni Z, lampion A mi prisel hodne vzadu, B ale zase relativne dost vepredu. Pak podle vztahu ke kupe a prilehajici svetlince u K13 jsem usoudila na B, ale jista jsem si teda nebyla. Nejaky jiny zpusob dopracovani se vysledku?
K15 nejak nechapu, ze jsem praskla A, jestli si vybavuju spravne, tak jsem A ani neresila, spis B a C. Nepamatuju si, myslim, ze bylo vcelku dobre videt, ktery lampion je na urovni mezery mezi dvema pravymi vezemi. Nebo se to resilo podle neceho jineho?
K16 hranicni kamen nebylo videt, jsem si to tipovala a blbe (zkousela jsem i cosi ve smyslu odhadu vzdalenosti od toho zarezu do terenu co byl kousek od RS, fakt to zkousimm, ale porad blbe)
K17 Prislo mi jako jasny Z, lampion B byl uplne mimo, lampion A byl v lese, mel byt na svetlince
K18 V tom mam hokej doted. V zaplave lampionu se mi teda nepovedlo trefit spravny lampion mezi spravnyma kupama.
K19 ta mi prisla relativne jasna. Odpocitat kupy, byl pekne videt srazek vpravo, prvni druha a dal kupa...
K20 to nikdy nevim jak resit a Z me teda napadlo, ale u nosiku si tim nejsem nikdy jista. Zejmena tak uzkyho. Jak se tam rozlisuji jednotlive casti???

Budu rada za postrehy zkusenejsich...
Diky.
Jana
Celkem příspěvků: 4 - Stránek (1): [1]