Všechny kategorie > Závody > Závody 2011 > Kroměříž
Celkem příspěvků: 1 - Stránek (1): [1]
Autor: LiborForst
Vloženo: 16. čen. 2011 - 05:49
Předmět: Kroměříž
LenkaForstova napsal:
Jelikož diskuse o kontrolách po závodě je jeden ze způsobů jak se poučit a zlepšit, rada bych tu načala diskusi o minulem vikendu. Někdo jiný by se mohl pustit do soboty!

Protože se nikdo jiný nenašel, musím začít já. Celkově to nebylo špatný, na to, že to byl parkáč mi mapa neseděla jenom kolem K5,6. Naopak K2,7,9,10,11,14,15,17 nebo 18 mi připadaly velmi pěkný. Formálně musím ostře protestovat proti tomu, že na prezentaci neviselo složení jury a po skončení závodu tam jury vůbec nebyla...

K3: Docela příjemná kontrola, škoda chyby v popisu. Když už je všechno definitivně zkontrolovaný, je třeba to zkontrolovat ještě jednou...

K5: Kontroly mohly být IMHO klidně i blíž linii stromů, tady bylo vidět docela dobře.

K6: Jak říkám, zaměření přes bližší stromy, z různejch stran, mi tvrdošíjně dávalo C.

K8: Viz diskuse o nedělní K11. Dvacetistupňovej posun jde přece uhlídat. Akorát to chce stavět ve dvojici, jeden člověk musí stát na cestě ve správným směru a hlídat...

K12: Jasně poznávám Pavlův rukopis se záměrnejma liniema vedoucíma do sousedního okresu. Tady to sice nebylo až v sousedním okresu, ale při množství objektů v parku bych si stejně netroufl se rozhodovat podle náhodně vybrané záměrné linie. A použití jiných metod bylo při vzdálenosti lampionů 1m opravdu nejisté...

K13: Bohužel opět špatný popis. Pravděpodobně zde opět došlo k záměně severu s jihem. Naštěstí to bylo Zetko, ale znehodnotilo to celou kontrolu.

K16: Není mi jasný, jak bychom to měli řešit, kdybychom tam nesměli. I tak jsem tam strávil asi dvacet minut, protože ten "správnej" lampion byl aspoň o metr jinde. Bohužel byl tak moc jinde, že to bilo do očí...

K20: Tak vzdálenost lampionů 80cm, to už je fak husarskej kousek! A navíc podle Solution byly ty lampiony o pozici posunutý - ten, co byl ve středu kolečka podle Solution, měl být na úrovni začátku rozšířené části kupy, ale tam v terénu nestálo B, ale A. Bohužel, místo orienťáku geodetické cvičení...

TC1: Trvám na tom, že to byl sprostej podraz, protože na trati byl pro tu zastřiženou zeď z křoví použitej jinej piktogram. Proto jsem tyhle objekty z pozorování vyloučil a soustředil se jen na ta vyšší křoví. V kolečku jsem nakonec opravdu našel tři, a tak jsem byl spokojenej (BTW pokud se opravdu měla počítat všechna ta křoví, tak jich v kolečku bylo aspoň šest, a pak je popis "prostřední" sám o sobě divnej). Nejvic mě štve to, že jsem po identifikaci keříku už už chtěl odpovědět C (u vědomí, že sever je směrem ke mně), ale v poslední chvíli jsem se podíval na směrník, ťukl se do čela a opravil se na D. Kdybych to neudělal, byl bych to měl o pár sekund dřív a "správně". Zajímalo by mě, kolik z těch, co to maj správně, udělalo tutéž úvahu, ale neopravilo se...
Celkem příspěvků: 1 - Stránek (1): [1]