Všechny kategorie > Závody > Závody 2011 > velikonoce
Celkem příspěvků: 10 - Stránek (1): [1]
Autor: LenkaForstova
Vloženo: 06. kvě. 2011 - 12:58
Předmět: re: velikonoce
Na adrese http://ltecka.rajce.idnes.cz/Velikonoce_2011/ najdete pár fotek z neděle.
Autor: LiborForst
Vloženo: 29. dub. 2011 - 01:32
Předmět: re: velikonoce
pavela napsal:
v sobotu K4 měřil jsem to na spojnici křižoavtka -hrana skály a rozhraní porostů- hrana skály a ještě pro jistotu roh louky - hrana skály. Pokaždé to vyšlo na A.

Rozhodne jsem se snazil, aby se spravne reseni dalo najit i bez buzoly. Zakladnim voditkem byl pochopitelne nejblizsi objekt - skalni vez. Jedna linie tedy byla stred veze (jak spravne pise Jana, hrana veze je u bodoveho objektu irelevantni) vs. stred kolecka, coz mirilo nekam na cestu a dalo se odkrokovat. Druha moznost byla obracena - Ackari meli jako spravny lampion B, ktery byl presne na spojnici stred veze vs. krizovatka na S od kontroly. Slo tedy vzit tuhle linii a odhadnout potrebny posun doleva, jestli to je nebo neni Zetko.
pavela napsal:
K18 odhadoval jsem vzdálenost od cesty, co šla šikmo po pasece, jeden lampion se mi rychleji posouval, z toho jsem usoudil, že ve vpředu a závěrečné potvrzení bylo prodloužení první části cesty, co šla do paseky

Opet mely byt primarnimi jine metody nez buzola, jak nabada smernice. Pavlovy kroky byly zhruba stejne jako moje: odhad vzdalenosti od horniho "konce" cesty, smer zacatku cesty vedouci do paseky a vylouceni lampionu C, ktery stal 5m pred lesem. Pomocne azimutove kontroly od rohu hustniku u 17ky, od 17ky, od vyusteni pesiny do svetlinky na druhe strane cesty u jejiho zlomu, od stromu...
pavela napsal:
K19 směr od křižovaty a z rohů paseky, prodloužení okraje paseky a nějak mi to vyšlo na správné řešení.

Tady byla spravna zamerna linie jeste nenapadnejsi - byl to pruhled mezi temi hustnicky okolo cesty vedouci do paseky. Samozrejme sedel i azimutove, pokud nekdo ty hustnicky nevidel. V teto linii bylo A a C, ale C bylo vejskove zhruba na hranici sedla, coz bylo prilis nizko. B se IMHO dalo vyloucit i polohou na nose - pokud by bylo spravne, osa nosu by musela smerovat nekam na J od krizovatky, ale podle mapy smerovala mnohem vic na S.
Autor: LiborForst
Vloženo: 29. dub. 2011 - 01:01
Předmět: re: velikonoce
pavela napsal:
U K3 jsem zvolil klíč k řešení jako spojnici stromu nad kontrolami s hranou skály vpravo od údolí. Vyšlo mi C. B i C byly nad skálou a připadaly v úvahu oba dva. Jak se to mělo správně řešit?

Uhel, co popisuje Pavel, byl natolik malej, ze kontroly s pozadovanou presnosti nerozlisi. Mezi B a C se opravdu melo rozhodnout podle vzdalenosti od koncu skal (horniho i dolniho napravo i nalevo).
pavela napsal:
U K 6 je-li solution správně, tak mi z žádné možné polohy rozhodovacího stanoviště nevychází správné řešení jako B. Je solution opravdu přesné?

To tistene nikoliv. To na webu ano.
pavela napsal:
K 10 pokud si pamatuji, tak byl jeden lampion v jámě a jeden přesně na hraně. Podle solution je však jeden kreslen v jámě na okraji jeden venku mimo ni. Dával jsem samozřejmě ten na hraně. Je solution opravdu správně?

Dost presne to popisuje Lesta ve svem prispevku.
pavela napsal:
K 15 všechny tři lampiony byly na cestě. Při zhlédnutí hrany hranice porostů se A schoval, B lícoval s hranou a C zůstal vpravo tak, jak byl střed kroužku. B ale bylo správné. Kde jsem udělal chybu?

Opet lze asi souhlasit s Lestovym komentarem. Uznavam, ze hrana toho hustniku nebyla uplne presne domapovana.
pavela napsal:
u K 19 byla krásná chytačka s popisem. Tu jsem naletěl. Jen dle solution se zdá, že tam byla ještě jedna skála oddělená vlasovým průchodem. Tedy C bylo dokonce na jiné skále. Ale to ani lupou na mapě nelze rozeznat.

Ja osobne jsem to pri prvni navsteve skal na mape petce videl, ze tam jsou ty fousy ctyri a ze je docela tezky neodflaknout jejich namecovani. Prvni tri se stridaji (nos zleva, nos zprava...), ale ctvrty je o "patro" vys.
Autor: pavela
Vloženo: 28. dub. 2011 - 11:27
Předmět: re: velikonoce
v sobotu K4měřil jsem to na spojnici křižoavtka -hrana skály a rozhraní porostů- hrana skály a ještě pro jistotu roh louky - hrana skály. Pokaždé to vyšlo na A.
K18 odhadoval jsem vzdálenost od cesty, co šla šikmo po pasece, jeden lampion se mi rychleji posouval, z toho jsem usoudil, že ve vpředu a závěrečné potvrzení bylo prodloužení první části cesty, co šla do paseky
K19 směr od křižovaty a z rohů paseky, prodloužení okraje paseky a nějak mi to vyšlo na správné řešení.
Autor: DOB7801
Vloženo: 28. dub. 2011 - 10:31
Předmět: re: velikonoce
Solution z celýho víkendu je už na webu závodu: http://cs.mff.cuni.cz/mfp/pet2011/reseni.html
Jinak sobota podle mě:
4 - je fakt, že buzola tady byla hodně potřeba. Moje Silva za 350,- není na takovou dálku nic moc, takže já se rozhodoval mezi A a Z. Měřil jsem to od rozhraní, to mi přišlo jako přesně na sever od kontroly. Nakonec, že na tu dálku by snad Z-ko Libor nedal, jsem bouchnul A. ;)
18, 19 - v podstatě to samý, práce s buzolou a najít dobrý výchozí bod. U mě 50/50, 18 špatně, 19 dobře. ;)
Autor: jana6151
Vloženo: 28. dub. 2011 - 10:06
Předmět: re: velikonoce
mě by zajímal způsob řešení sobotní 4., 18. a 19. ( ne stavitelův, ten byl na místě)
u 4. říkal Libor spojnice křižovatky a hrany kamene, kámen je ale nakreslený bodovou značkou, která nevykresluje skutečný půdorys, takže tento způsob mi nepřijde úplně košer. A naměřit obyčejnou buzolou azimut z cesty, na to zase byly kontroly moc blízko u sebe, alespoň pro mě.
A u 18. a 19. nemám vůbec žádný nápad. Měřila jsem to ze všech možných i nemožných míst a pokaždé mi vyšlo něco jiného.
Autor: janafi
Vloženo: 28. dub. 2011 - 06:13
Předmět: re: velikonoce
Mohl by někdo prosím solution nascanovat? Já si ho ze závodů neodvezla a chyba chyba. Docela bych si to chtěla projít.

Pokud si pamatuju dobře, K6 byla v solution špatně. Myslím, že to na místě řešil po závodě Bohouš s Liborem.

K3 od Libora, snad mu nebude vadit citace: 3 byla tezka - spravnej lampion musel bejt kousek nad koncem skal; A bylo jeste mezi skalama, C uz moc vysoko; dalo se to bud videt anebo jeste odhadnou vzdalenost od (predniho) konce skal.

K15 taktéž od L: A bylo za hranici hustniku, C zase moc daleko
Autor: PetrD.
Vloženo: 27. dub. 2011 - 10:38
Předmět: re: velikonoce
Kde se mohu podívat na solution?
Petr
Autor: DOB7801
Vloženo: 27. dub. 2011 - 10:26
Předmět: re: velikonoce
Ahoj, předně díky Liborovi za jeho snahu a námahu s přípravou, všechny závody se mě osobně velmi líbily. K otázkám:
K3 - mám ji blbě (rozhodoval jsem se mezi B a C, myslím, že šlo o odhad vzdálenosti od konce skály, ale jinak nevim. Prostě odhad.)
K6 - já mám v Solution jako správné A :/
K10 - A bylo v takovém zoubku, který rušil jinak docela pravidelnou elipsu vrstevnice. B bylo pod ním. Řešení by bylo A, pokud by i v mapě byl na vrstevnici ten zoubek. Protože v mapě zoubek nebyl, logicky byla vrstevnice, a tedy i okraj prohlubně jíž = B. Ještě jsem se ale ujistil záměrnou linií z kraje louky, A téměř lícovalo s prohlubní (Ú-čko), B tedy bylo pro mě jasné.
K15 - Trochu zavádějící bylo, že to rozhraní se cca v půlce lehce lámalo. Při pohledu v prodloužení bližšího lomu ukazovala záměrná linie na B, prodloužení vzdálenějšího lomu ukázala na A. Nebyl jsem si úplně jistý, jestli to byl záměr nebo nepřesnost mapy. No šel jsem na to úvahou, že střed kolečka je podle mapy lehce vpravo od záměrné linie = A 40%, B 60% = odpověď je B (tak jak v solution)... ale váhal jsem fakt dlouho.
K19 - Vlasový průchod jsem na závodní mapě viděl = tuším zradu a předpokládám Z, příchod ke stanovišti, pohled na situaci, Z potvrzeno, jdu dál.
Autor: pavela
Vloženo: 26. dub. 2011 - 09:52
Předmět: velikonoce
Po prohlédnutí výsledků zejména z nedělního závodu mám tyto dotazy na ostatní, jak se to mělo řešit, případně, co jsem dělal špatně:
U K3 jsem zvolil klíč k řešení jako spojnici stromu nad kontrolami s hranou skály vpravo od údolí. Vyšlo mi C. B i C byly nad skálou a připadaly v úvahu oba dva. Jak se to mělo správně řešit?
U K 6 je-li solution správně, tak mi z žádné možné polohy rozhodovacího stanoviště nevychází správné řešení jako B. Je solution opravdu přesné?
K 10 pokud si pamatuji, tak byl jeden lampion v jámě a jeden přesně na hraně. Podle solution je však jeden kreslen v jámě na okraji jeden venku mimo ni. Dával jsem samozřejmě ten na hraně. Je solution opravdu správně?
K 15 všechny tři lampiony byly na cestě. Při zhlédnutí hrany hranice porostů se A schoval, B lícoval s hranou a C zůstal vpravo tak, jak byl střed kroužku. B ale bylo správné. Kde jsem udělal chybu?
u K 19 byla krásná chytačka s popisem. Tu jsem naletěl. Jen dle solution se zdá, že tam byla ještě jedna skála oddělená vlasovým průchodem. Tedy C bylo dokonce na jiné skále. Ale to ani lupou na mapě nelze rozeznat.
Celkem příspěvků: 10 - Stránek (1): [1]