Všechny kategorie > Závody > Závody 2014 > Blava 7.6.
Celkem příspěvků: 13 - Stránek (2): [1] 2
Autor: JanoFu
Vloženo: 10. čen. 2014 - 08:00
Předmět: re: re: re: re: re: re: re: Blava 7.6.
Pointa je vtom, že na centrálnom webe (www.orientacnisporty.cz) sa ťažko hľadá ISSOM norma, ja som ju tam teda nenašiel. A Google ako prvú ponúkol ISSOM z roku 2007, kde ste išli svojou cestou a niektoré značky ste zakázali (napr. 519.1). Na trailo.cz webe som potom našiel novšie vydanie z roku 2009 a tam sa už daná značka používa. Takže nakoniec iba drobné nedorozumenie :-)
Autor: pa.kuo
Vloženo: 09. čen. 2014 - 05:20
Předmět: re: re: re: re: re: re: Blava 7.6.
Značka 519.1 (šedá) překonatelná zeď se běžně používá, i na mapách pro sprintové závody ČSOS.
Autor: pa.kuo
Vloženo: 09. čen. 2014 - 05:19
Předmět: re: re: re: re: re: re: Blava 7.6.
Značka 519.1 (šedá) překonatelná zeď se běžně používá, i na mapách pro sprintové závody ČSOS.
Autor: dusanf
Vloženo: 09. čen. 2014 - 12:26
Předmět: re: re: re: re: re: Blava 7.6.
Práve som si pozeral český ISSOM a zistil som ďalšiu komplikáciu s ktorou som nerátal. Na vašich mapách v rámci ČSOB nepoužívate značku 519.1 Překonatelná zeď {IOF}, ale iba 519 Překonatelná kamenná zeď. Ktorý kľúč sa potom na TrailO v rámci českého pohára reálne používa ? Ten medzinárodný, alebo lokálny ?
Autor: dusanf
Vloženo: 09. čen. 2014 - 12:15
Předmět: re: re: re: re: Blava 7.6.
Janko, ktorý mapoval túto časť prišiel s touto kontrolou hneď na začiatku ešte predtým ako som začal plánovať trať a bola to vlastne úplne prvá kontrola v celkovom pláne. Mne sa tiež páčila, ale očakávali sme, že bude pre originálnych trailistov príliš ľahká a preto sme ju dali až na koniec kde už únava mala trochu hrať rolu. Že bude nakoniec taká problematická ma trochu prekvapilo. Čo sa týka tej výšky je to trochu subjektívne a pri parkových mapách sa tomu asi nedá vyhnúť. Ja osobne pri mapovaní vychádzam trochu z kompromisu. V origináli ISSOM sa síce pre značku 519.1 Passable wall uvádza "If such a wall is higher than 2m,it shall be represented with the symbol (521.1).", čo interpretujem ako prekonateľný je do výšky dvoch metrov, ale reálne dávam značku neprekonateľný aj pre oveľa nižšie múriky - viac menej to závisí pri šprinte aj na dohode so staviteľom trate. V tomto prípade bol šedý múrik rovnako vysoký z obidvoch strán a podľa mňa bol reálne prekonateľný. A tak by som ho rovnako ako brat mapoval ako prekonateľný. Ospravedlňujeme sa za vzniknuté komplikácie a je to pre nás poučenie do budúcnosti.
Autor: LenkaForstova
Vloženo: 09. čen. 2014 - 09:10
Předmět: re: re: re: Blava 7.6.
Já dávám za pravdu Pavlovi, ta zeď opravdu nebyla překonatelná. Já když jsem to viděla, tak jsem v první chvíli hledala, zda uvnitř toho betonového prostranství s lampionem není nějaký obrubník nebo zídka, který by odpovídal šedivému objektu v mapě. Naštěstí od Pavla jsem měla velký nadbytek času, takže jsem nebyla pod žádným tlakem a vzápětí mi došlo, že musím naopak hledat vnější "černou" zeď. Domnívám se, že mapař chtěl šedivou barvou vyjádřit, že ta zeď se smí překonat (směrem dolů by to šlo lehce), ale nevzal do úvahy, zda ji opravdu dokáže překonat i průměrný závodník v obou směrech, kterýžto neduh se na sprintových mapách občas vyskytuje. Ale v tomto případě to byla chyba, se kterou bylo možné se vypořádat. Jinak musím mapaře jen chválit, mapa byla velmi spolehlivá. Osobně jsem velmi citlivá na důvěryhodnost mapy, jakmile začnu pochybovat o mapě, tak pak už vymýšlím blbosti i tam kde nejsou.
Autor: LiborForst
Vloženo: 09. čen. 2014 - 08:18
Předmět: re: re: Blava 7.6.
pavela napsal:
Zato u 22 si stále myslím, že kreslit zeď vysokou skoro 1,5m /když to porovnám na fotografiích s výškou stojanu s lampionem a ještě opodál stojícím 600 litrovým kontejnerem)šedě jako překonatelnou nebylo správné. V kroužku byly také zdi dvě a měl být popis JV zeď. Zde jsem se prostě nezdržoval: neprůchodná zeď se spadlým(v mém případě) lampionem ve vnitřním rohu = A.

No jo, ale co by pak byla ta druha, seda zed? A co se tyce popisu, Smernice jasne rika, ze pri soucasne kvalite tisku map neni (v trailu, na rozdil od footu) nutne vzdycky presne vymezovat, ktery ze skupiny objektu je objektem kontroly (a je to dobre, protoze clovek nemusi ultrapresnym popisem vyzrazovat reseni nekterych uloh), pokud je to jasne z mapy. A to v tomto pripade bylo splneno. Uz pri prvnim pohledu do mapy i do terenu jsem videl obe zdi a bylo jasne, u ktere je kolecko a u ktere lampion. Dokonce se me tam jeden ze slovenskych novacku (trailovych, ne orientackych - byl to asi nakej svazovej bafunar) okamzite po mem prichodu ptal, jestli to, co vidime, je opravdu lampion, ze je proste dobre, ale spadlej. A mne uz v te chvili bylo jasne, ze nemuzu pravdive odpovedet ANO, taxem chvili premejslel, co rict, jeste jsem si poposel tech par metru zpatky, abych videl, ze u spravne zdi nic nestoji ani nelezi, a paxem rekl "Ano, ten lampion je urcite spadlej". Jenze on, jak me videl couvat, okamzite pochopil problem, couvl taky, a rekl "Opravuju tvrzeni - ten lampion je spadlej." :-)
Autor: pavela
Vloženo: 08. čen. 2014 - 08:37
Předmět: re: Blava 7.6.
Hezký závod, u mě se potvrdilo, že ve spěchu, když mi v 16 hodin začínal o 200km dále sjezd spolužáků po maturitě, se nemá závodit.
2 jsem našel, U 4 jsem zkontroloval Z ražení posléze pohledem od východu, lampiony byly opravdu tak daleko jako v solutions. U 7 byly všechny lamipony v jedné linii, která skoro splývala s řadou 3 stromů, z toho důvodu jsem volil rychle Z. 17 jsem si prohlédl od západu už při cestě na 7, strom nebyl příliš silný a lampion za ním nevykukoval, takže fakt že stojí těsně u zábradlí schodiště potvrdil rychle Z. Zato u 22 si stále myslím, že kreslit zeď vysokou skoro 1,5m /když to porovnám na fotografiích s výškou stojanu s lampionem a ještě opodál stojícím 600 litrovým kontejnerem)šedě jako překonatelnou nebylo správné. V kroužku byly také zdi dvě a měl být popis JV zeď. Zde jsem se prostě nezdržoval: neprůchodná zeď se spadlým(v mém případě) lampionem ve vnitřním rohu = A.
Autor: dusanf
Vloženo: 08. čen. 2014 - 07:37
Předmět: re: Blava 7.6.
Ako poznám brata tak ten má rád výzvy a možno do nejakého organizovania v okolí Zákup možno aj pôjde

Trochu je mi ľúto tej zrušenej dvojky. Úmysel bol taký aby boľa viditelná len úplne zľava. Keď sme vzorovo pripravovali trať tak bola pekne vidieť, ale v čase pretekov som nechápal kam zmizla. Ja osobne som ju našiel, ale to len preto, že som vedel kde mám ten kúsok bieločervenej farby hľadať. Zjavne to rákosie medzitým nejak narástlo.
Pri mapovaní tých lesíkoch sa vo mne nezaprel klasický orieňták a mapoval som ich pre bežcov a nie pre TrailO. Akosi som zabudol na pravidlo o vtáčej perspektíve, ale sľubujem, že sa polepším .
Autor: Bohous
Vloženo: 08. čen. 2014 - 05:59
Předmět: re: re: re: Blava 7.6.
janafi napsal:
Už se těším na podzim a doufám, že mi to vyjde dojet taky! :-)

Kde jsou tady v té diskusi lajky?
Celkem příspěvků: 13 - Stránek (2): [1] 2