Všechny kategorie > Závody > Závody 2014 > Ďáblické TempO
Celkem příspěvků: 12 - Stránek (2): [1] 2
Autor: LenkaForstova
Vloženo: 11. čen. 2014 - 12:43
Předmět: re: re: Ďáblické TempO
pa.kuo napsal:

Také byl trochu problém s natažením časového programu. 40 závodníků je pro časový harmonogram daný souběhem s PPŽ asi strop, už dokonce trochu popraskaný strop.


Trochu by mohlo pomoci umožnit části závodníků absolvovat Temp-O ještě před vlastním PPŽ. Například u nás v oddíle máme překvapivě hodně lidí, kteří chodívají na PPŽ na úplný začátek. Otázka je, zda to je pořadatelsky schůdné.
Autor: pa.kuo
Vloženo: 10. čen. 2014 - 02:05
Předmět: re: Ďáblické TempO
O použití deštníků jsem začal přemýšlet ne kvůli čtvrtému stanovišti, ale kvůli druhému. Jen jsem nezvládl instruovat a vybavit rozhodčího před roznosem a po roznosu mi utekl začátek startovního pole. Přišel jsem tam s deštníky, když už tam byl pátý závodník. Chtěl jsem na druhém stanovišti odclonit pěšinku viditelnou během příchodu ke stanovišti. Bez povědomí o pozici pěšinek by bylo stanoviště těžší, šlo ovšem pěkně řešit přes hustník za cestou, to byl můj záměr. Tak jsem aspoň vecpal deštník na čtvrté stanoviště, kde byl také důvod trochu zakrýt pěšinky odbočující během příchodu ke stanovišti.

Během stavby jsem si říkal, že těch posunů "úplně jinam" je tam až moc. Také jsem nechtěl, aby každé stanoviště začínalo takovým posunem, pak by to začlo být odhadnutelné. Ale nakonec myslím, že to vyšlo dobře. Má očekávání od čtvrtého stanoviště jste docela pěkně splnili :-) Já ho chtěl schválně vypointovat "už" čtvrtou úlohou, aby bylo hned jasno, nenechat to až na solution.

K "příliš" krásnému terénu: Byl to jeden z uvažovaných terénů pro Jarozvěst. Pro klasiku je ale jeho použitelnost dost omezená. Dobré cesty jsou právě jen v okolí třetího stanoviště, které jste viděli... Jinde jsou v mnohem větší míře na cestách kameny, kořeny, lokální prudké převýšení. Z hlavních cest je bohužel vidět velmi málo. Také je ta zajímavá část prostoru uprostřed lesa 1-2 km od kraje, u klasiky by byl větší problém s WC než u tempO, zřejmě větší než v případě Hvězdy na Jarozvěstu. Ale asi bych zvládl tam postavit další tempO, zvlášť v mimovegetačním období a pokud by nevadila ještě o něco horší sjízdnost na příjezdu k některým stanovištím.

Výtku Jana ohledně nezveřejňování průběžných výsledků beru. Budu se snažit to příště zajistit. Chyběl mi jeden člověk do cíle resp. místo mě na poslední stanoviště. Ale i tak musím poděkovat kolegům z oddílu, kteří pomohli ve všední den odpoledne v slušném počtu, pořádalo nás 8.

Trochu mi chybí zpětná vazba z ukázkového stanoviště. Ale mám dojem, že i kdyby sloužilo jen jako rozcvička pro zkušenější závodníky, tak ho má cenu dělat příště znovu.

Také byl trochu problém s natažením časového programu. 40 závodníků je pro časový harmonogram daný souběhem s PPŽ asi strop, už dokonce trochu popraskaný strop.
Autor: janafi
Vloženo: 07. čen. 2014 - 10:16
Předmět: re: re: re: re: Ďáblické TempO
LenkaForstova napsal:
Najít terén vhodný pro klasiku je velmi těžké - neporovnatelně těžší než na TempO. Navíc tento terén byl hodně podobný terénu, ve kterém pořádají trail-o závody Švédové. Takových u nás moc není. Pokud už je někde taková spousta terénních detailů, tak tam nebývá slušná cesta pro přístup vozíčkářů a tady to všechno bylo. Proto ty hlasy "škoda terénu na TempO". Není to pouhá rivalita mezi zastánci klasiky vůči tempařům. Aspoň z mého pohledu to tak myšleno nebylo. Já jsem si užila tempo, které mě opravdu chytlo.:-)


No, chapu, ze to mohlo vyznit jinak nez to bylo mysleno. Tak za sebe - ja to myslela spis jako oceneni toho terenu. Prave z toho pohledu, ze je na trail tezke najit dostatecne clenity a zajimavy teren v nejakem rozsahu a tady to bylo krasne :-)
Autor: janafi
Vloženo: 07. čen. 2014 - 10:06
Předmět: re: re: Ďáblické TempO
Bohous napsal:
Malé upozornění pro Radima: B se nečte beta, ale bravo. Beta totiž může někomu znít jako delta. :-)


Ano ano, nekteri by mohli vypravet :-) Radime, mmch diky tomuhle jsme na MS prisli pravdepodobne o medaili v tymech..
Autor: LenkaForstova
Vloženo: 06. čen. 2014 - 10:21
Předmět: re: re: re: Ďáblické TempO
Najít terén vhodný pro klasiku je velmi těžké - neporovnatelně těžší než na TempO. Navíc tento terén byl hodně podobný terénu, ve kterém pořádají trail-o závody Švédové. Takových u nás moc není. Pokud už je někde taková spousta terénních detailů, tak tam nebývá slušná cesta pro přístup vozíčkářů a tady to všechno bylo. Proto ty hlasy "škoda terénu na TempO". Není to pouhá rivalita mezi zastánci klasiky vůči tempařům. Aspoň z mého pohledu to tak myšleno nebylo. Já jsem si užila tempo, které mě opravdu chytlo.:-)
Autor: DOB8737
Vloženo: 06. čen. 2014 - 09:29
Předmět: re: re: Ďáblické TempO
Aano, pochopitelne, omlouvam se.
Stejne nejak nemuzu pochopit, jak masivne je rozsireny nazor, ze "pekneho terenu je skoda na TempO". Hodne to pripomina paralelu s pesim OB: "Takovej velkej les a oni tam misto klasiky postavi kratkou." Ale tak jako si middle vydobyl (mozna dnes uz vic nez) rovnocenne postaveni s longem, treba se neco podobneho stane i v trailu...
Autor: Bohous
Vloženo: 05. čen. 2014 - 09:57
Předmět: re: Ďáblické TempO
Rád bych se přidal k těm, kteří mají pocit, že TempO si moc neužijou a je jim líto "mrhání krásnými terény". TempO pro mě znamená dost náročné vzpomínání, takže po závodě už nevím, co jsem vlastně dával. Dokonce při čekání na 4 jsem si byl jistý, že na 3 mám tři chyby a ona to nebyla pravda :-)
Malé upozornění pro Radima: B se nečte beta, ale bravo. Beta totiž může někomu znít jako delta. :-)
Autor: Jarmila
Vloženo: 05. čen. 2014 - 07:57
Předmět: re: Ďáblické TempO
Upozorňuji na další emotivní příspěvek
http://trail.orienteering.sk/?p=257

Autor: DOB8737
Vloženo: 05. čen. 2014 - 07:26
Předmět: re: Ďáblické TempO
Bylo to pekny. Generalizovana mapa a jednoznacny (i kdyz ne jednoduchy) problemy asi vic nahravaly pesakum, netrailistum. Na jednicce jsem mel problem hned na zacatku - prislo mi odvazny zacinat Zetkem. Navic ten sraz, u kteryho nebylo jasny, kam pada, byl trochu matouci, ale pak jsem si to spravne interpretoval. Nachytat jsem se nechal tou louzi, jeste jsem si rikal, ze je divoky ji mapovat jako neprekonatelnou, ale vuuubec mi to nedoslo - az pri pohledu do solutionu.
Dvojka byla v pohode, na zacatek pekny zetko, proc jsem pak hlasil beta misto alfy doted nevim. Trojku jsem si pohlidal, kdyz jsem si prohlizel lampiony, rikal jsem si, ze D je jasny sedlo, coz byl zakladni klic. Na ctyrce jsem cekal, ze se srovnam podle toho velkyho kamene, ten ale v mape nebyl, navic mi neprisla ta hrana pode mnou neprekonatelna. Hlasil jsem Z, ale ne uplne presvedcenej, na druhou jsem se ale podival uplne doleva, ta spravna kupa byla videt, nahlasil jsem dve rychly zetka a mel jsem takovou radost, ze jsem pak neuhlidal stranu kamene. Ale Lesta by ze me mel radost
Petku jsem moc nepochytil - ukazalo se, ze ten pulmetr vyskoveho rozdilu mezi polohou vsede a vstoje je sakra zasadni. Vlastne jsem 'jen' neodhalil, ze je to Cecko predsunuty od toho hustnicku, coz vyustilo v dve chybky. Na sestce jsem jen doufal, ze to D, jehoz umisteni nebylo moc rozpoznatelny, bude dobre. Naopak jsem neveril tomu Fku, a hlasil Z.
Klasickej trail me moc nebavi - trva to dlouho, clovek vaha a pak se stejne rozhodne spatne. Ale TempO si rad zas nekdy zkusim. Dik! Radim
Autor: janafi
Vloženo: 05. čen. 2014 - 06:53
Předmět: re: re: Ďáblické TempO
Budu hlavne souhlasit s tim, ze se mi to libilo a nekolikrat me napadlo to co Lenku - skoda toho na TempO :-) Pakuo delas v dobrem zabavny zavody. Fakt me bavi i to ocekavani, co jsi zase nachystal a kde me nachytas. Hraju soukromou hru "kde ti to nesezeru" - tentokrat se zadarilo jen na ctyrce..

V Tempu vetsinou vyrcenim pismenka poustim kontrolu z hlavy, takze si taky moc nepamatuju, co vlastne jsem kde resila. Moje vzpominky mi pouze pripominaji mou nebetycnou blbost na prvnim stanovisti. Prvni uvaha - podle baraku jsem jinde... ale postupnym premyslenim (=> opet dukaz toho, ze dlouhe premysleni mi nedela dobre..) jsem na barak za sebou naprosto a uplne zapomnela a presvedcila jsem se, ze koukam na spravny objekt. Podle toho to tam vypadalo...
Druhy stanoviste mi prislo fajn - vsimla jsem si pri prichodu sutru a pesinky - od toho se dalo dobre odrazit. Jediny co me mrzi, ze jsem pres listi moc dobre nevidela lampion A a pri rozhodovani tretiho ukolu jsem tupe dala Z a pritom jsem si vlastne i myslela, ze lampion sedi na spravnym objektu. No comment.
Treti stanoviste - no to uz asi nebudu komentovat vubec. Tam jsem byla uplne ztracena pri reseni a jakmile jsem rekla pismeno, vlitlo mi do hlavy NEEEEE dyt to je TAM...
Ctvrty stanoviste me potesilo. POstup podobny jak u Lenky. Prvni ukol - ok, koukam pravdepodobne jinam. Druhy ukol - fakt koukam jinam? Cekala jsem uz spravnou mapu... chvili mi to dalo ale presvedcila jsem se, ze teda fakt koukam jinam. Treti ukol - no to neee. ja to mam snad cely blbe?! Dyt to ale fakt nesedi... bliklo mi hlavou zetkovy stanoviste Lesti v Dobrusce a udrzela jsem Z. Ctvrty ukol - konecne uleva - nebyla jsem mimo! Kdyby tam bylo ctvrty zetko, budu vazne pochybovat o tom, jestli jsem to dala dobre.
Paty stanoviste - jedina chyba na poslednim ukolu. Ostatni mi prisly docela jasny. Daly se vysledovat kupy i porosty. Nejak jsem pominula u posledniho ukolu fakt, ze lampion C stoji na ceste (to az ted pri koukani do solution mi to doslo) a mel byt kousek jinde..
Sesty stanoviste - prvni dve ok. Prvni trochu se stestim, druha vicemene na jistotu. Ale potom? Podobne jako Lenka jsem se nejak soupla, AB jsem uplne vynechala, jakoby tam byly jen do poctu.

Uz ted se tesim na nejaky dalsi zavody ve tve rezii :-)
Celkem příspěvků: 12 - Stránek (2): [1] 2