Všechny kategorie > Závody > Závody 2014 > Majstrovstvá Poľska - 1. etapa
Celkem příspěvků: 2 - Stránek (1): [1]
Autor: dusanf
Vloženo: 18. zář. 2014 - 09:41
Předmět: re: Majstrovstvá Poľska - 1. etapa
Brácho to pekne popísal, len pridávam pár doplnení:

Trochu zľahčené a nesprávne popisy kontrol miestami komplikovali život. Bolo to dosť o lobbingu, ale pretože sme sa ponáhľali domov nič sme nevyhádali.
:-)
8k. okrem toho, že to chceli mať inde nebolo úplne jasné čo to x vlastne je. Teoreticky to mohlo byť aj Z, pretože chýbal upresňujúci popis a navrchu toho panelu to určite nebolo. Po predošlých jasných Z kontrolách som dal predsa len správne A.
10. x nie je popis pre vývrat
20. tu sa bolo treba rozhodnúť či sa to bude riešiť podľa nejasného okraja húštiny, alebo predĺženie chodníka, ktoré smerovala jasne mimo. Pre mňa jasné Z, ale domáci na to mali iný názor. Úsmevné bolo ako sa ma snažil jeden Poliak presvedčiť o tom, že je tá línia správna. Akurát spájal na buzole ľavý a pravý okraj cesty a tak mu to vychádzalo správne
:-)
Autor: JanoFu
Vloženo: 18. zář. 2014 - 08:33
Předmět: Majstrovstvá Poľska - 1. etapa
Zatiaľ sa nikto neodvážil komentovať preteky v Poľsku, tak tým začnem ja. Na stránkach už pribudli aj mapy s riešeniami.
Boli sme v Poľsku prvýkrát, tak sme nevedeli čo môžeme očakávať, ale v každom prípade sme si hovorili, že každá skúsenosť nás posúva ďalej.

1. ľahunké zetko, nebolo čo riešiť, ak ste sa trochu polohovo zorientovali
2. ľahunké zetko, stromček na lúke jednoznačne určil správne miesto, kde lampión nebol
3. opäť zetko, už som sa síce kúsok vrátil, aby som si ho potvrdil, ale fakt tam nebolo čo riešiť
4. konečne áčko, chvíľku váhania, či sa budeme hrať na vetvičky, ale zvíťazil zdravý rozum
5. ľahké zetko, lampión bol pred hustníkom a mal byť za a hlavne v priehlbni
6. jasné zetko, keďže správnu jamu (jej múrik) bolo vidieť
začínam malomyselnieť, keďže je to dosť triviálne
7. jasná poloha, ale opäť ma dostihla trauma z MS v Taliansku a túžba nájsť nejakú záludnosť od poľských staviteľov. Je to predsa skoro 1 meter od stredu, to by mohlo byť zetko. Nebolo, bol som si to odkrokovať, v strede to nebolo (pol kroka vpravo), ale na dokonalosť sa nehraje. Moja hlúpa chyba.
8. jamu vľavo bolo vidieť, boli tam nastrkané konáre. Identifikoval som rozbitý povrch, jasné áčko. A tu sa objavil jeden z problémov tohto víkendu. Staviteľ mal niečo iné v pláne a niečo iné postavili v teréne. Pôvodne bolo v riešení zetko a je vidieť, že lampión mal byť pri jame, ale postavili ho inde.
9., 10. Naivné kontrolky (áčka), kde naozaj nebolo čo vymyslieť a dať len áčko, lebo aj tak vývrat bol bližšie k ceste a svetlina nebola kruhová a pozdĺžna až k chodníku, takže hrať sa na strany nemalo zmysel.
11. najprv som si myslel, že som si pomýlil mapu, a že mám kategóriu M-10, ale nakoniec som spoľahlivo vyriešil "extrémne" náročný problém so štvorcovým pamätníkom, či čo to bolo. Asi mala byť záludnosť v priemete, ale nejako som to neriešil a dal jasné áčko.
12. najprv šok, pri lampióne lúka veľkosti asi 60 metrov a v mape ani kúsoček. Najprv ma zamrazilo, či som predošlé kontroly neriešil v nejakej paralelnej chybe, ale našťastie ďalší pamätník už v mape nebol, takže pohoda. V druhej mape už lúka bola, tak som na to aspoň usporiadateľa upozornil, nech si na to dajú inokedy pozor. Ale ako riešiť úlohu, keď mapujú výrazné stromy (pritom v lese sú väčšie) na lúke, ale v mape nie je. V podstate to bolo ľahké, ale bez tej lúky to bolo strašne zmätočné. Takže A
13. jasné zetko, keďže lampión mal byť pred stromčekom, ale bol za
14. jasné A, ešte drobná kontrola strany, ale nebolo čo riešiť
15. jasné zetko, už z diaľky bolo zjavné, že to nie je v strede, takže len drobná kontrola a išlo sa ďalej
16. opäť jasné zetko identifikované polohovo ale aj viacerými zámernými líniami cez priehlbeň a strom
17. opäť mám nevýslovný pocit, že predsa usporiadateľ musí prísť s niečím náročnejším a keďže pravidlá hovoria o 45 stupňovej tolerencii a lampión nie je na JZ strane, ale na Z, dávam zetko. Samozrejme je to zle, na podporu usporiadateľa už len fakt, že som to bol premerať a nebol to čistý západ, ale o 5 stupňov bližšie k JZ, takže tolerancia bola 40 stupňov :-)
18. od sedemnástky potvrdzujem že je to v strede, od severu, že je to v zákryte, takže jasné A
19. musím pripustiť, že to bola v podstate jediná kontrola, nad ktorou sa bolo treba vážnejšie zamyslieť a domapovať sa jednak k jednotlivým objektom a skúmať zákryty, takže nakoniec pekné zetko, skazené iba zlým popisom, keď to nemala byť južná ale severná dvojica objektov
20. na prvý pohľad zle zmapované, zámerné línie nesedia, tak som sa sústredil iba na jedinú vec a to, či je to na okraji hustníka. Bolo, tak som dal áčko

Časovky sa ťažko komentujú. keďže to bolo také divné. Jednak už boli vidieť z trate, jednak boli aj v mape (priestor nebol vymazaný), jednak keď som sedel v cieli, tak boli mapky časových kontrol položené vedľa mňa tak aby som ich videl a tak môj najväčší problém bol nepozerať sa a nakoniec jednu z nich pokaziť :-)

Záver: príliš jednoduché, ale to asi súviselo s veľmi slabou mapou, ktorá by zniesla dramatické premapovanie. Na druhej strane relatívne férové preteky, keď problémy som si v podstate vsugeroval sám, inak to mohol byť pretek s plným zásahom. Keďže sme takisto začiatočníci v usporiadavaní pretekov, tak oceňujem najmä snahu o nezáludné preteky.
Celkem příspěvků: 2 - Stránek (1): [1]