Všechny kategorie > Závody > Závody 2014 > Majstrovstvá Poľska - 2. etapa
Celkem příspěvků: 2 - Stránek (1): [1]
Autor: dusanf
Vloženo: 18. zář. 2014 - 10:02
Předmět: re: Majstrovstvá Poľska - 2. etapa
1k. ??? Uf - pre mňa bez debaty jednoznačné A
6k. Dal som správne B, ale podľa popisu to skôr malo byť Z
8. - 10k. jasní adepti na zrušenie, ale poporiadku:
8. asi o 2m vedľa, ale po skúsenostiach z predošlých kontrol a komunikácii v cieli prvej etapy o 20k pre mňa jasné A. V riešeniach v mape je lampión stále na A - vo výsledkoch je správne Z
:-)
9. Vidím, že je to jasné Z, ale húština pred kontrolou je posunutá na sever asi o 3mm (10m) tak v kontexte dňa dávam nesprávne B
10. V prvej verzii správne riešenie D, vo výsledkoch vidím, že to opravili na moje Z, mapa vôbec nesedela
11. Trochu ma prekvapilo zrušenie tejto kontroly, keď oveľa väčšie záludnosti nechali tak. Z diaľky bolo pekne vidieť, že kontrola je nad zrázom - po Silesii a mojej chybe na kameni bez popisu - spomienka na pravidlá a jasné Z.

Pekné preteky, ktoré však trochu utrpeli nepresnou mapou.
Autor: JanoFu
Vloženo: 18. zář. 2014 - 09:13
Předmět: Majstrovstvá Poľska - 2. etapa
Po 1. etape si nerobím ilúzie z mapy a preto nastupujem do preteku s jasným úmyslom, nekomplikovať si riešenia

1. kontrola mala byť na východnejšom stromčeku, ktoré boli od seba pár metrov. identifkoval som terén, dal som si tú robotu, že som našiel aj tú druhú dvojičku stromov, kde žiadne lampióny neboli, takže mi z toho vyšlo jasné áčko. O to bolo väčšie prekvapenie vo výsledkoch, keď správne malo byť zetko a ešte väčšie, keď sa v riešeniach objavujú lampióny na miestach kde evidentne neboli. V realite boli od seba tak max. 3-5 metrov, podľa riešenia mali byť minimálne 10 a viac metrov a ešte niekde v lese. No čo už.
2. pekné áčko, keď bolo treba v prítmi identifikovať skruž, na ktorej úrovni bol lampión A. Béčko bolo spadnuté, tak som ho po vyriešení bol postaviť, aby si ostatní mohli pekne zapretekať.
3. jasné zetko, keď nebol problém sa domapovať v záhonikoch
4. opäť jasné zetko s identickým problémom ako pri 3. trochu nuda
5. opäť zetko, už som začínal mať pocit, že mi to asi nejde, ale vizuálne mal byť lampión na úrovni stromu v živom plote a jeden bol bližšie, druhý evidentne ďalej
6. pekná kontrolka, až na problém s popisom, keď popis je hustník bez udania strany, pričom to mala byť JV strana, ale ja si dokonca myslím, že popis mal byť chodník, kde to reálne bolo. Takže Béčko.
7. už z popisu bolo jasné, že sa budeme hrať na pochopenie, že strana môže byť aj mimo prehlbne a hore, aj keď asi nie pri takej plochej priehlbni a pri neviditeľnej hrane, ale čo už béčko bolo jasné.
8. už z riešenia je vidieť, že opäť zlyhal roznášač, keď pôvodne áčko v strede kôpky bolo postavené viac vľavo a preto sa riešenie zmenilo na zetko.
9. toto zetko bolo viacmenej jasné, ale bolo potrebné sa nevenovať okolitým objektom ako bol hustníček pred kôpkou a nepoužívať ho ako zámernú líniu, čo samozrejme nesedelo.
10. nešťastná kontrola, kde bolo evidentné, že mapár evidentne mapoval z jednej strany jazero jednu stranu a z druhej druhú, ale navzájom to nesedelo, takže nebolo vhodné takúto kontrolu stavať a riešiť z druhej strany jazera. Podľa objektov na strane jazera, kde bolo stanovisko, to bolo jasné zetko. Podľa žltobieleho semiopenu, jasné déčko. Podľa križovatky za kontorlou jasné céčko, proste kontrola na zrušenie. Dal som Cé, ale bolo mi jasné, že to bude na náhodu.
11. jasné áčko, až kým mi nezaplo, že zráz hore neexistuje, takže to malo byť zetko, takže som si orazil aj zetko, aby bolo jasné, že aspoň trochu pravidlá ovládam. Moje vysvetlenie prekvapilo aj usporiadateľa, ktorý najprv riešenie zmenil na zetko, ale potom nakoniec celú kontrolu zrušil, aj keď dôvod mi je neznámy, ale predpokladám,že keďže mal cca 30cm, tak za rozumnejšie považovali ju zrušiť ako vybrať jednu z možností.
12. hovorím si, jasné zetko, veď tá kontrola nemôže byť vidieť, ale po 31 absolvovaných kontrolách už nerozumiem ničomu, tak váham. Nakoniec ale vyhráva zdravý rozum a dávam jasné a pekné zetko.
13. mohla to byť pekná kontrola, ale keďže usporiadateľ zabudol zakrížikovať jednu cestu, tak sa dalo ku kontrole prísť na pár metrov a vyriešiť ju. Takže áčko.
14. trochu matematiky a schopnosť napočítať do štyroch stromčekov a bolo to jasné déčko.
15. pekné až naivné zetko, kde som sa ani neunúval ísť na stanovisko.
16. jasné áčko, kde sa relatícne ľahko identifikovala najväčšia kôpka
17. jasné áčko, aj keď som chvíľu váhal, či to nie je pár metrov bližšie apreto som sa trochu hýbal, aby som rozpohyboval aj lampión ale stál pevne pri kríku
18. pre tých, ktorí išli zľava jasné zetko, ja som na ňom pár sekúnd strávil.

Časovky opäť ako predtým bolo vidieť dopredu, takže konečne presný zásah, aj keď o druhej kontrole by sa dalo trochu polemizovať.

Záver: Ako obyčajne, najväčšie problémy pri trailo spôsobuje mapa. Inak to boli celkom pekné tréningové preteky. Na druhej etape im zlyhali výsledky, keď nemali dobre spočítané poradia a niektoré časové kontroly. Teraz je to už upravené, takže sa mi v súčte podarilo poraziť brata o jeden bod, čo sa v našej rodinnej lige počíta :-)
Opäť pozitívne hodnotím snahu usporiadateľa, ktorý mal evidentne nemal problém pripustiť chyby a snažiť sa o ich nápravu, čo je pri trailo dôležité. Inak pekné preteky v príjemnej atmosfére a počasí.
Celkem příspěvků: 2 - Stránek (1): [1]