Všechny kategorie > Závody > Závody > Hradec Králové 2009 - K1-K6
Celkem příspěvků: 5 - Stránek (1): [1]
Autor: LenkaForstova
Vloženo: 04. čen. 2009 - 10:05
Předmět: re: re: re: Hradec Králové 2009 - K1-K6
K6
Ja jsem merila azimut z mista vedle zahonku na druhe strane keriku nez bylo rozhodovaci stanoviste. Smerove mi to ukazovalo na C a incidence s potrubim take zhruba sedela. Navic jsem presvedcena, ze C bylo vrstevnicove niz nez B. Z opacneho konce pesiny, nez byly kontroly mi totiz vychazely dve nejnizsi kontroly a nez jsem dosla nahoru, tak se mi pomyslne B, presmyklo v C.
Autor: DOB7801
Vloženo: 01. čen. 2009 - 02:58
Předmět: re: re: re: Hradec Králové 2009 - K1-K6
K6 - to je otázka. V mapě se dalo najít několik "zanedbatelných" nepřesností, které ale v důsledku mohly, pokud si jich člověk všimnul, vést ke špatné odpovědi. Kontroly jsem v uvedené mapě naznačil s ohledem na pěšinku, na jejímž konci být měla. ALE!
1) Pěšinka byla podle mě blíž k potrubí než byla kreslena. Usuzuji tak z toho, že a) tam, kde chodníček odbočoval od zpevněné cesty, rozhodně nebyla ta rovinka k fialovému křížku a pak až zatáčka. Chodníček se zatáčel těsně za malými keři. b) Naproti pískovišti se chodníček těsně dotýká žluté, ve skutečnosti do žlutého poměrně jasně vstoupil a opodál vystoupil. c) Konec pěšinky je v mapě na úrovni začátku kamenného pole. Kontrola ve skutečnosti byla až za jeho polovinou (zjištěno až po závodě). Proto si myslím, že louka byla zmapovaná dobře.
2) Prodloužením přímky v ose "pěšinka ke K7-K7-K6" tato přímka protnula potrubí v místě, kde bylo toto potrubí opatřeno závěsem nebo pilonem, nebo co já vím. Zpětná kontrola od pilonu zpět směrem ke K7 100% neprocházela přes K6, ale K6 byla zřetelně vlevo (z pohledu od potrubí)
Autor: Bohous
Vloženo: 01. čen. 2009 - 12:50
Předmět: re: re: Hradec Králové 2009 - K1-K6
K6
Souhlasíte s umístěním lampionů na K6 podle mapky, kterou Tomáš vyvěsil na http://www.dobruska.cz/kob/s09z30m.jpg?
Osobně bych si spíš tipnul, že neseděla ta světlina, protože teplovod i kameny se o tak velký kus nelišily.
přílohaPříloha:
s09z30m.jpg
Autor: LiborForst
Vloženo: 01. čen. 2009 - 12:53
Předmět: re: Hradec Králové 2009 - K1-K6
Bohous napsal:
K1 - Ne úplně přesně zmapovaná světlinka, ale poměrně zřetelné údolíčko a IMHO také dosti návodně rozmístěné lampiony.


Nemuzu tak uplne souhlasit. Kontrola byla dost nizko - zdalo se, ze je uz "na placce".
Presne stejna uvaha me v Konici na K15 vedla (spravne) k odpovedi, ze spravny lampion
by mel byt vys. Tady to spravne nebylo. Rekl bych, ze hlavne quli te nepresne svetline
nebylo moc jineho, ceho se chytit pro overeni ci vyvraceni. Ale dal jsem Zetko mj. taky
proto, ze ho dal Tonda a ja ho chtel podporit... :-) Nicmene na protest to jiste nebylo.

Bohous napsal:
K2 - Cesta vidět nebyla, natož ohyb. Vzhledem k výšce lampionů se daly vyloučit dva níže položené (A a C), pouze B mělo správnou polohu vůči bílému "fleku". Opět návodně rozmístěné lampiony, nejlehčí kontrola.


A a C byly opravdu "pred stromy", mezi B a D pomohly castecne azimuty a castecne ten
ohyb, ktery pri trose snahy sel vytusit. Navic IMHO i D bylo o malinko pred cestou.

Bohous napsal:
K3 - Konec srázku je ošemetná kombinace, znamená to místo, kde se srázek přestal mapovat, a to bývá tam, kde je menší než 1 m. Navíc by to podle směrnice mělo být kousek od tohoto místa, aby byla ta pozice jasná. Tady žádný lampion nebyl pod takovým srázkem.


A hlavne - srazek bez dalsiho popisu je pata a to tady rozhodne nebylo.

Bohous napsal:
K4 - Stejná situace jako v předchozím případě, jen srázek byl kamenný. To už bylo tak podezřelé, že jen Tomáš se železnými nervy dal opět Z. Navíc na této kontrole hrubě neseděly vrstevnice. Podle mapy by kontrola měla být tak 2-3m nad úrovní řeky, což by opět nebylo u paty konce zídky. Tato kontrola se mi nelíbila.


Tak, tak. Taky jsem vymekl a rekl si, ze druhe Zetko, tesne za sebou, zalozene prakticky
na stejnem principu, tam prece nebude. Navic jsem v te chvili - priznam se bez muceni -
zacal vahat, zda Robert opravdu dodrzuje pravidlo konec=pata, protoze to domnele dvoji
Zetko by spise hovorilo pro opak. Nicmene kontrola byla IMHO dobre. Dokonce se mi opravdu
to Acko, ktere nejlepe sedelo vyskove, zdalo moc na jih vzhledem k vetveni pesin, ale
vetveni pesin je natolik nepresne, ze jsem to zavrhl a dalsi Zetko nedal.

Bohous napsal:
K5 - celkem lehká kontrola, B jak v ose, tak zřetelně uprostřed mezi stromy.


Az na jednu drobnost, mne osobne vadilo, ze v kolecku byly ctyri stromy a popisek pranic
nerikal o tom, mezi kterymi dvema to ma byt. Vsadil jsem si na spravne. Robert pak rikal,
ze i ty druhe dva mely stejny stred, ale podle meho to nebylo zcela podle pravidel. Je-li
v kolecku vice objektu, mel by je popisek jednoznacne urcit. Jasne, ze stred kolecka by
mel pomoci, ale tady se stredy obou paru stromu mohly lisit o metr, coz je 0,25 mm. To ja
"vokem" nepoznam. A ty kontroly byly bliz nez 1m...

Bohous napsal:
K6 - těžká, ale IMHO řešitelná. Použil jsem především vrstevnici a prodloužení cesty "odspodu", ale také jsem zaměřoval na kameny i teplovod (toto bylo nejméně přesné) a nakonec jsem se přiklonil ke správnému A.


Asi tak. Je pravda, ze nektera zamereni se trochu lisila, ale to uz tak v parku chodi.
Jinak mi to na to Acko vychazelo mnohem casteji, a tak jsem ho dal. I kdyz mi, stejne
jako Tomasovi, vubec nesedelo to rozhrani svetliny a lesa, ale to jsem zanedbal. Zato
Tomas prokazal opet zelezne nervy a dal na seste kontrole treti Zetko... :-)
Autor: Bohous
Vloženo: 31. kvě. 2009 - 09:28
Předmět: Hradec Králové 2009 - K1-K6
K1 - Ne úplně přesně zmapovaná světlinka, ale poměrně zřetelné údolíčko a IMHO také dosti návodně rozmístěné lampiony.
K2 - Cesta vidět nebyla, natož ohyb. Vzhledem k výšce lampionů se daly vyloučit dva níže položené (A a C), pouze B mělo správnou polohu vůči bílému "fleku". Opět návodně rozmístěné lampiony, nejlehčí kontrola.
K3 - Konec srázku je ošemetná kombinace, znamená to místo, kde se srázek přestal mapovat, a to bývá tam, kde je menší než 1 m. Navíc by to podle směrnice mělo být kousek od tohoto místa, aby byla ta pozice jasná. Tady žádný lampion nebyl pod takovým srázkem.
K4 - Stejná situace jako v předchozím případě, jen srázek byl kamenný. To už bylo tak podezřelé, že jen Tomáš se železnými nervy dal opět Z. Navíc na této kontrole hrubě neseděly vrstevnice. Podle mapy by kontrola měla být tak 2-3m nad úrovní řeky, což by opět nebylo u paty konce zídky. Tato kontrola se mi nelíbila.
K5 - celkem lehká kontrola, B jak v ose, tak zřetelně uprostřed mezi stromy.
K6 - těžká, ale IMHO řešitelná. Použil jsem především vrstevnici a prodloužení cesty "odspodu", ale také jsem zaměřoval na kameny i teplovod (toto bylo nejméně přesné) a nakonec jsem se přiklonil ke správnému A.
Celkem příspěvků: 5 - Stránek (1): [1]